Нухиу: Направивме максимум за евакуација на политичарите и новинарите на 27 април

by fokus 11:01
11:01

Министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу по изјавата на лидерот на ДР-ДПА, Зијадин Села, дека министерот на 27. април, кога беа нападнати пратеници и новинар можел да направи повеќе, за ТВ 21 изјави дека ги презел сите активности кои биле во негова надлежност, и дека го сторил максимумот.

Поврзани новости