НСДП ќе коалицира со СДСМ и на престојните локални избори

by Fokus 14:47
14:47

НСДП денеска во Скопје одржа седница на Централниот одбор на која беа разгледани активностите на партијата кои се преземаат во пресрет на престојните локални избори.

„На седницата беше донесена одлука за продолжување на партиципацијата во коалицијата преводена од СДСМ и на претстојните локалните избори кои ќе се одржат на 15 октомври.

- Advertising -

Поврзани новости