НСДП: Груевски влезе во војна со измислени непријатели

by Фокус

Поранешниот премиер Никола Груевски, на вчерашното појавување во јавноста и тоа на собир на жени, објави војна на се што е нормално во Македонија и на меѓународната заедница, реагират од опозицискиот НСДП.

„Авторитарниот политички менталитет го претвори во македонски Дох Кихот кој влегува во војна со измислени непријатели и уривачи на системот, со единствена цела да ја одложи својата политичка смрт и да го избегне соочувањето со реалноста, односно со сопствената деструктивна улога во македонската политичка историја“, соопштија новите социјалдемократи.

Поврзани новости