Новороденче починало од задушување на новогодишната ноќ

by Фокус

Лекар пријвил дека денес наутро во селото Трипатница, во семеен дом во ромската населба, починало новороденче старо околу 10 дена.

Според МВР, смртта настанала околу 03 часот, веројатно поради задушување.

За случајот известен е Јавен обвинител, а телото на новороденчето е предадено за обдукција.

Поврзани новости