Ново видео: Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ се гушкаат со насилниците

by fokus 08:38
08:38

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Љупчо Димовски на својот фејсбук профил објави скандалзно видео на кое се гледа како по влегувањето на толпата во Собранието, дел од насилниците се гушкаат и поздравуваат со Илија Димовски, Елизабета Канчевска Милевска и други пратеници на ВМРО-ДПМНЕ. Даниела Рангелова воодушевено ракоплеска.

Од видеото се гледа дека околу пратениниците и масата луѓе има специјалци кои не реагираат и не преземаат ништо за да го заштитат законодавниот дом. Видеото е во форма на спот илустриран со музика:

https://www.facebook.com/100007895680639/videos/1927473194192518/

Поврзани новости