Ново видео на кое се слуша наредба „Убиј го Заев“!

by fokus 11:25
11:25

Нова видео снимка од обидот за линчување на неколку пратеници во законодавниот дом се појави на Youtube каналот.

На снимката се гледа моментот кога дел од пратениците, меѓу кои и Зоран Заев и Зијадин Села се приклештени во ќош, а еден од толпата извикува „Убиј го Заев“…

https://youtu.be/ikwMwzx4Bxc

Поврзани новости