Ново видео: Еден од насилниците бил со пиштол во Собранието?

by fokus 14:55
14:55

Ново видео од крвавиот четврток во Собранието денеска се појави на социјалната мрежа фејсбук, на кое се гледа како еден од граѓаните кои влегоа во законодавниот дом, во раката, ставена зад грб, наводно држи оружје.

Од објавената снимка не може јасно да се види дали станува збор за нож, пиштол или пак, држи сосема нешто друго во раката.

- Advertisements -

Дел од пратениците и новинарите раскажуваа дека дел од насилниците кои влегоа во Собранието со себе имале пиштоли.

Еве го видеото:

 

 

 

Поврзани новости