Ново рочиште за местењето тендери во ЕЛЕМ со фалсификувани документи

by fokus 08:30
08:30

Денеска во Кривичниот суд продолжува судењето за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ во кои обвинети се бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица.

Според обвинението, тие злоупотребиле околу 17 милиони евра од буџетот на државата, односно со фалсификувани документи местеле тендери во ЕЛЕМ.

- Advertisements -

Поврзани новости