Новите министри на ДУИ денеска ќе стапат на функциите

by Фокус

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 100-та седница, при што ќе се гласа предлогот за избор на членови на Владата  и именување заменици министри.

Во петокот министрите и замениците министри на ДУИ се повлекоа од Владата, а вчера нивните оставки беа констатирани во Собранието. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во неделата ги соопшти имињата на новите кадри, кои не се многу познати за пошироката јавност.

Поврзани новости