Новиот вид коронавирус откриен и во Канада

by Фокус 23:30
23:30

Официјални лица во Онтарио денес објавија дека во оваа канадска провинција се потврдени два случаи на новиот вид на коронавирус, откриен во Велика Британија, пренесува Ројтерс.

Новиот вид на коронавирус е потврден кај пар во јужниот дел на Онтарио без историја на патувања, изложеност на вирусот и ризични контакти.

- Advertisements -

Случаите со новиот вид се потврдија откако карантинските мерки стапија на сила денес во Онтарио.

Поврзани новости