Нови снимки од авионската несреќа на Шереметјево

by fokus

Истражителите ги земаа двете црни кутии од синоќешната авионска несреќа на московскиот аеродром Шереметјево, во која загинаа 41 лице, изјави портпаролката на рускиот Истражниот комитет, Светлана Петмеко.

Новите снимки од несреќата покажува дека пилотот се обидел да слета двапати, пред да се запали. Авионот удрил во пистата, се одбил од неа, па потоа удира на земја, а неговиот заден дел почнува да гори.

https://twitter.com/bazabazon/status/1125122587598651393/video/1

Поврзани новости