Нови дојави за бомби во неколку скопски средни училишта

by Fokus

Во неколку скопски средни училишта денеска повторно имало дојави за поставени бомби.

Евакирани се ученици во седум училишта, меѓу кои и од „Јосип Броз-Тито“, „Никола Карев“, „Орце Николов“, „Панче Караѓозов“.

Од МВР велат дека ги проверуваат информациите за новите дојави за поставени бомби.

Поврзани новости