Нови 76 ковид-позитивни, нема починати

by Фокус 16:09
16:09

Во последните 24 часа, направени се 1.232 тестови, а регистрирани се 76 нови случаи со КОВИД-19 и 73 оздравни пациенти.

Во текот на изминатите 24 часа не се пријавени починати лица.

Досега во земјата се направени вкупно 2.042.527 тестирања, а вкупниот број КОВИД-дијагностицирани лица од почетокот на епидемијата изнесува 311.113, бројот на оздравени пациенти е 301.275, на починати е 9.296, а на активни случаи изнесува 542.

Поврзани новости