Нови 296 случаи на ковид 19

by Фокус 16:32
16:32

Министерството за здравство предмалку информираше дека во последните 24 часа се направени 1.253 тестирања, а регистрирани се 296 нови случаи на ковид-19.

Ситуацијата по градови е следна: Скопје-90, Куманово-19, Дебар-9, Штип-13, Прилеп-23, Тетово-14, Струга-9, Велес-16, Битола-9, Охрид-15, Кавадарци-12, Гостивар-4, Гевгелија-7, Струмица-17, Крива Паланка-4, Радовиш-1, Кочани-3, Пробиштип-1, Демир , Хисар-2, Валандово-3, Виница-2, Делчево-1, Свети Николе-2, Кичево-2, Ресен-9, Неготино-9.

- Advertisements -

Со овие бројки, вкупната бројка на ковид-дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата достигна 81.721 лица.

Поврзани новости