Нови 137 позитивни на ковид 19, 53 од нив се во Скопје

by Фокус 14:17
14:17

Во последните 24 часа се направени 1.414 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19. Ситуацијата по градови е следна:

– Скопје 53
– Куманово 19
– Штип 8
– Тетово 4
– Струга 2
– Велес 6
– Битола 7
– Гостивар 10
– Гевгелија 2
– Струмица 1
– Крива Паланка 2
– Пробиштип 2
– Македонски Брод 3
– Берово 2
– Делчево 5
– Свети Николе 6
– Кичево 3
– Неготино 2

Досега, во земјата се направени вкупно 137.465 тестирања и вкупната бројка на ковид дијагностицирани од почетокот на епидемијата изнесува 13.595.

Поврзани новости