Нови 11 случаи на корона вирус

by Fokus

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.723 тестирање, а регистрирани се 11 нови случаи на КОВИД-19:

Скопје – 5, Тетово – 3, Битола , Берово и Пехчево – по 1.

Регистрирани се 4 оздравени пациент од: Скопје  и Битола – по 2 . Пријавено е 1 починато лице од Македонски Брод (43г) во болнички услови.

 

Поврзани новости