НОВА ТВ: СЈО истражува, ДПМНЕ купувала сендвичи за членовите со народни пари?

by fokus 12:41
12:41

Специјалното јавно обвинителство во рамки на истрагата за нередите пред општина Центар, истражува како на членовите кои „протестираа“ пред општинските бараки им се делеле сендвичи кои биле набавени со пари од државниот буџет, дознава НОВА ТВ.

Сомневањата се дека комбето кое пристигна пред општината „наоружано“ со сендвичи е сопственост на државна институција, а го возел возачот исто така вработен во таа институција. Сендвичите наводно биле платени од буџетска сметка од една позната скопска пекара.

- Advertisements -

Поврзани новости