Нова рунда преговори во Клубот на пратеници

by fokus 11:40
11:40

Претставниците на четирите политички партии денеска продолжуваат со преговори во Клубот на пратеници.

Интеграциите на министерот за внатрешни работи и мандатот на преодната Влада се последни точки за кои партиите треба да најдат компромис.

Вчерашните преговори завршија по само два часа и без договор.

Американскиот амбасадор Џес Бејли сепак, оптимистички убедува дека „интересен предлог” е ставен на маса и очекува партиите наскоро да постигнат договор.

Поврзани новости