НОВА: Приведен Нинџа и вработен во Шестата управа

by fokus 19:16
19:16

НОВА дознава дека денес попладне во полициска станица се приведени Александар Василевски Нинџа и Блаже Петровски кој е вработен во Шестата управа во МВР. Петровски од МВР беше суспендиран поради настаните на 27 април во Собрание.

Петровски носел приватен револвер, наполнет со муниција, што е спротивно на законот. Запрени се со возило Мерцедес кај Основното училиште “Стив Наумов” во Автокоманда. Полицијата му го одзела службеното оружје на Петровски.

- Advertising -

Поврзани новости