Нова прес конференција на СЈО во 12 часот

by Fokus 09:10
09:10

Специјалното јавно обвинителство денеска во 12 часот ќе одржи прес конференција.

Досега СЈО има поднесено три обвиненија до судот, а се водат истраги за над 15 случаи кои почнуваат на буквата „Т“. Во тек се повеќе од 60 предистражни постапки.

- Advertisements -

Поврзани новости