Нова маршута на Шарената револуција: Пазарна инспекција, па зградата на Груевски

by Фокус 17:56
17:56

Од 18 часот граѓани се собираат пред Специјалното обвинителство. Главниот транспарент кој ќе оди на чело на колоната денеска е „Не ви се плашиме“ како одговор на сите притисоци и закани до поддржувачи на Шарената револуција.

Од Специјалното јавно обвинителство, демонстраните ќе се уптат кон Пазарната инспекција, а потоа и до зградата на поранешниот премиер Никола Груевски.

sjooo sjoooo sjoooooo

Поврзани новости