Нов земјотрес во Скопје

by fokus 12:29
12:29

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е почуствуван претпладнево во 11 часот и 39 минути во Скопје и околината.

Според Европско медитеранскиот сеизмолошки центар епицентарот на земјотресот бил на пет километри источно од Скопје на длабочина од еден километар.

- Advertisements -

Поврзани новости