Нов земјотрес во Хрватска

by Fokus 11:12
11:12

Утрово околу 7:45 часот се почувствувал нов земјотрес во близина на Глина, Хрватска. Според  податоците на ЕМСЦ, тој бил 3 степени според Рихтеровата скала.

Околу 3 часот наутро е регистриран земјотрес со јачина од 2,1 степен според Рихтеровата скала на 26 километри западно од Сисак, а се почувствувал и во Велика Горица и Петриња.

- Advertisements -

Поврзани новости