Нов земјотрес кај Маврово

by Fokus 12:17
12:17

Според сеизмолошките опсерватории, точно на пладне кај Маврово регистриран е нов земјотрес со јачина од 4,4 степени според рихтер, пренесува ТВ 21.

Ова денеска е втор регистриран земјотрес, по утринскиот во 4.54 часот, кој беше почувствуван низ целата наша држава.

- Advertisements -

Поврзани новости