Нов случај на дадилка која тепала деца

by fokus 20:40
20:40

Вчера во 12:50 часот во Полициската станица Центар Н.С. (33) од Скопје, пријавила дека нејзините деца близнаци во нејзиниот дом на улица „Загрепска“ биле физички и психички малтретирани од А.К. (55), која била ангажирана како нивна дадилка.

А.К. е приведена, а за случајот е известен Јавен обвинител.

- Advertising -

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Поврзани новости