Нов напад врз лекари, во „8 Септември” протест пред канцеларијата на директорот

by Fokus

Персоналот од Одделот за интензивна нега на болницата „8 Септември” утрово протестира пред канцеларијата на директорот Христијан Костов. Причината е напад врз персоналот од роднини на починат пациент. Инцидентот се случил синоќа, интервенирала и полицијата, пренесува 360 Степени.

Во моментов тече состанокот на претставници на Синдикатот со директорот.

 

Поврзани новости