Јавното претпријатие Водовод и канализација известува дека е саниран дефектот на ул. Ордан Пиперката во населба Ченто.

По санацијата, водоснабдувањето е нормализирано во 12:15 часот.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.