Никовски за трошењето народни пари на син му: Зарем гостите да ги понуди со Смедеревка?

by fokus 22:28
22:28

Ристо Никовски реагираше на денешната објава од Владата дека неговиот син, Александар Никовски како советник на Груевски потрошил 217.000 евра.

-А, Александар ја прифати функцијата во Владата без мое знаење, по средба во Лондон, и се откажа од 12 (дванаесет) пати повисоки примања бидејќи е консултант од светски калибар. Тој 20 години живееше во Лондон, каде и студираше, и работеше за врвни светски компании и како извршен директор за Европа. Невиден примитивизам е чепкањето на ресторанските сметки со врвни светски бизнисмени, чии фирми не ретко прават промет блиску или дури и поголем од БДП на Македонија, за да се коментира дека се пиело вино од неколку илјади денари! Веројатно требало гостите да се понудат со шприцер од смедеревка?, праша Никовски.

- Advertising -

Поврзани новости