Николовски: Парите назад кај граѓаните

by Fokus 20:55
20:55

На граѓанскиот митинг на СДСМ пред владата се обрати и носителот на втората изборна единица, Оливер Спасовски, кој рече: Победуваме двојно, за Македонија.

Кротикиот, скромен, но голем борец, Љупчо Николовски, вака Заев го најави носителот на „тројката“.

- Advertisements -

– И трета изборна единица победува. Носиме животен стандард. Силно и цврство одлучивме – парите назад кај граѓаните – рече Николовски.

Заев ги поздрави присутните од четвртата изборна единица, каде тој е носител на листа и рече дека и „четворката“ победува.

Поврзани новости