Николовски: Мастер планот на СДСМ е да ја затвори партијата ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 23:19
23:19

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во вечерашната емисија 360 степени во дебатата со Радмила Шекеринска рече дека ќе открие нешто ексклузивно.

-Ексклузивно ќе ви откријам, ова е мастер планот на СДСМ. По неуспехот на референдумот, почнување судска постапка против партијата ВМРО-ДПМНЕ и забрана за работа на две години. Со затворањето на ВМРО-ДПМНЕ нема да има опозиција, рече Николовски.

- Advertisements -

Поврзани новости