Николоски: Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата

by fokus 20:34
20:34

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата, не мислам дека тоа е невозможно да се случи, да почекаме, изјави вечерва генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервјуто на телевизија Сител.

Зборувајќи за пописот, Николоски рече дека очекуваат Пендаровски да не го потпише законот, ако тоа не се случи, ВМРО-ДПМНЕ веднаш ќе поднесе иницијатива до Министерството за правда да се соберат потписи за поништување.

- Advertisements -

Поврзани новости