Никола Спасов на „Алсат“ одговори на нападите на ВМРО-ДПМНЕ за анкетата објавена во „Фокус“

by Фокус 12:37
12:37

Откако пред неколку денови на веб-сајтот на „Фокус“ беше објавена најновата анкета за рејтинзите на претседателските кандидати, анкетата која ја на барање на „Фокус“ ја изработи агенцијата „Рејтинг“, а според која претседателскиот кандидат Стево Пендаровски е во благо водство пред претседателот Ѓорге Иванов, анкетата предизвика бурни реакции и дискредитации од владејачката ВМРО-ДПМНЕ и од провладините медиуми.

На овие напади одговори Никола Спасов од агенцијата „Рејтинг“ во гостување на Алсат-М телевизија. Погледнете ја емисијата на видео-клипов подолу:

- Advertisements -

Поврзани новости