Никола Карабатиќ по вторпат стана татко

by fokus 13:10
13:10

Ракометарот Никола Карабатиќ по вторпат стана татко, откако неговата сопруга на свет ја донесе ќерката Нора.

Популарниот ракометар се пофали со фотографија на социјалните мрежи, а фановите им упатија честитки за новата рожба.

- Advertisements -

Карабатиќ е од 2011 година во врска со својата сопруга Жералдин Пиле, а во 2016-та година го добија првото дете, Алек.

Поврзани новости