Никој не може да ми ги украде овие трофеи, порача Кристијано Роналдо

by fokus 11:41
11:41

Кристијано Роналдо по ФИФА изборот на најдобрите играчи на годината, објави фотографија од камери за надзор на музејпт „ЦР 7“.

– Никој не може да ги украде овие трофеи. Има алармен систем, напиша Роналдо на Инстаграм.

- Advertisements -

Шпанските медиуми ова го протолкуваа како реакција на Роналдо, на ФИФА која го критикуваше за отсуството на церемонијата на доделувањето на наградите.

ФИФА пред два дена го избра Лука Модриќ за фудбалер на годината, а во најтесна конкуренција беа Мохамед Салах и Кристијано Роналдо.

Поврзани новости