Непријатен дочек за Груевски во Кавадарци

by fokus 22:04
22:04

Коалицијата ,,За подобра Македонија’’ предводена од ВМРО – ДПМНЕ вечерва по митингот во Неготино, продолжи во Кавадарци.

Тука, непосредно пред собирот, група лозари на големо платно испишаа порака за лидерот на партијата, Никола Груевски.

- Advertisements -

-Никола, лозарите не ти забораваат! – порачаа кавадарчани.

Поврзани новости