Непознато лице ја нападнало во автобус на ЈСП

by fokus 10:45
10:45

Вчера во 22.30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, И.А. (35) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16.00 часот физички била нападната од непознато лице во автобус бр. 5 на Јавното сообраќајно претпријатие. И.А.  повикала полиција и напаѓачот бил приведен во полициска станица.

Се работи за лицето Д.Х. (64) од Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости