Непознато човек нападнал 12-годишно девојче, но успеало да му побегне

by Фокус

Вчера попладне, 51-годишна скопјанка во Полициската станица Центар пријавила дека завчера попладне на улица „Борка Талевски“ непознато лице ја вознемирувало нејзината 12-годишна ќерка.

„Сторителот ја пресретнал и почнал непристојно да и зборува, по што се обидел физички да ја нападне, но девојчето избегало и не се пријавени повреди. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот“, соопштија од полицијата.

Поврзани новости