Непознат сторител го оштетил скопскиот Аквадукт

by fokus 16:49
16:49

Непознат сторител извршил оштетување на Аквадуктот, коj е дел од културно наследство, при што биле оштетени 10 потпорни носечки столбови.

Како што соопшти МВР, настанот бил пријавен вчера околу 11:00 часот во СВР Скопје, од страна на директорот на Конзерваторскиот центар – Скопје.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Поврзани новости