Неофицијално, во Демир Капија води Петров од СДСМ

by Fokus 20:18
20:18
Во Демир Капија, неофицијално, засега води кандидатот за градоначалник Лазар Петров од СДСМ. Негов противкандидат е Трајче Димитриев, кој веќе четири пати беше градоначалник на општината.

Според ДИК, во првиот изборен круг во Општина Демир Капија гласале 2.868 лица, и тоа 1.347 за Димитриев и 1.419 за Петров, со 84,25 проценти излезеност.

- Advertisements -

Денес, на вториот изборен круг, до 17 часот излезеноста беше 76,59 проценти.


Поврзани новости