Неофицијално Шилегов е победник во Скопје во првиот круг на локалните избори

by Fokus 09:35
09:35

Петре Шилегов од СДСМ најверојатно е победник во првиот изборен круг за градоначалник на Скопје на обработени 96.64 проценти од гласовите.

Според најновите првични официјални, но нецелосни резултати објавени на веб страницата на ДИК, со освоени 126.642 гласови, тој ја надмина границата од 50% освоени гласови.

- Advertisements -

Државната изборна комисија (ДИК) денеска во 14 часот се очекува да ги соопшти првичните резултати од вчерашното гласање за локалните избори.

 

Поврзани новости