Неофицијално: Петмина патници загинаа во превртениот автобус кај Тетово

by fokus 18:38
18:38

Според неофицијални информации, петмина патници го загубиле животот во сообраќајната несреќа во која автобус се преврте кај Тетово.

Од МВР најавија официјални информации во следниот период. Автобусот кој излетал од автопатот и се превртел е на компанијата Дурмо Турс.

- Advertisements -

ФОТО: Независен

Поврзани новости