Ненадејно почина поранешниот градоначалник на Тетово Алајдин Демири

by fokus 12:17
12:17

Вчера на 65 годишна возраст ненадејно почина Алајдин Демири.

Тој е поранешен градоначалник на Тетово, а беше и дипломат, политички аналитичар и универзитетски професор.

- Advertisements -

Поврзани новости