Немало ништо во автомобилот пред Американска амбасада

by fokus 11:37
11:37

Екипите од Одделот за антитероризам при Министерството за внатрешни работи не нашле експлозив или друго нешто сомнително во пикапот марка застава кој бил паркиран пред главниот влез на амбасадата на САД во Скопје, јави телевизија 24 Вести.

Министерството за внатрешни работи утрово официјално ја потврди пријавата за инцидентот и за 24 Вести изјавија дека возилото било тестирано и подгинато за понатамошна, подетална анализа за да се исклучи било каква опасност.

- Advertisements -

Идентитетот на сопственикот на возилото е утврден, но полицијата не открива детали, со оглед на тоа дека станува збор за лични податоци.

Поврзани новости