„Нејќам три, нејќам два, еден јазик сакам ја“ пред домот на пратеничката од СДСМ Кети Смилеска

by fokus

Пред домот на пратеничката на СДСМ, Кети Смилеска вечерва се собра група граѓани која протестира, нарекувајќи ја предавник, објави Нетпрес.

Собраните граѓаните извикуваат „Кети предавник“, како и „Нејќам три, нејќам два, еден јазик сакам ја“.

Поврзани новости