Неексплодирана граната од Втората светска војна „откопана“ во двор во Романовце

by Fokus 18:40
18:40

Ц.К. (74) од кумановското село Романовце вчера пријавил дека во дворно место од неговата куќа пронашол стара неексплодирана направа.

Полицајци од СВР – Куманово и пиротехничар од Дирекција за заштита и спасување извршиле увид по што е ,констатирано дека станува збор за стара рачна и неексплодирана граната од Втората светска војна.

Гранатата е подигната за понатамошна постапка.

Поврзани новости