Не сакал да го отвори багажникот, па полицaец испукал куршум

by fokus

Синоќа во 21,00 часот во Полициска станица Чаир, Џ.А. (44) од село Танушевци, скопско, пријавил дека истиот ден околу 19,50 часот движејќи се со патничко моторно возило „Голф“ со скопски регистарски ознаки на место викано „Рамно“, бил сопрен од двајца полициски службеници кои му рекле да го отвори багажникот.

Откако пријавителот не го сторил тоа, според пријавата, еден полициски службеник испукал еден истрел со пиштолот во воздух. Се работи на расчистување на случајот, а известен е и Одделот за внатрешна контрола при МВР

Поврзани новости