Не постои никаков Анекс со 12 точки, тврди Османи

by fokus 17:42
17:42

Не постои никаков Анекс со 12 точки, за кој зборуваше бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов, изјави министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во интервју за ТВ21.

-Не постои никаков Анекс со 12 точки за кои зборува Каракачанов, рече Османи.

- Advertisements -

Ваков анекс во јавноста спомена Каракачанов, кој рече дека ако го потпише, Северна Македонија има шанси да добие датум за преговори во јануари или февруари.

Поврзани новости