Не мирува тлото во Турција, нов земјотрес

by Fokus

Турција попладнево беше погодена од нов земјотрес со јачина од 4,4 степени по Рихтеровата скала.

Според информациите, епицентарот на потресот бил на 19 километри југозападно од градот Гоксун.

На 6. февруари Турција и Сирија беа погодени од катастрофален земјотрес во кој животот го загубија над 41.000 луѓе.

Поврзани новости