Не е прифатен предлог-законот за амнестија на лицата инволвирани во насилствата од 27 април

by fokus

Координаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на денешната седница во Собранието, предложи закон за амнестија на лицата вклучени во насилствата во Собранието од 27 април.

Но, мнозинството пратеници не го поддржа овој предлог-закон, а претседателот на Парламентот, Талат Џафери го отфрли истиот.

Поврзани новости