Не е чесно ова што му го прават “Огнените” на Ахмети, вели Османи

by Fokus

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостуваше во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде се разговараше на теми поврзани со уставните измени, тензиите во ДУИ, митингот на ДУИ во Чаир, преговорите меѓу Белград и Приштина, како и за надворешната политика на Северна Македонија.

Тој вели и дека не е чесно кон лидерот на ДУИ, Али Ахмети ова што му го прават од таканаречената „Огнена група“.

Поврзани новости